خانه  آموزش زبان انگلیسی آموزش حضوری فن ترجمه  آموزش های مجازی  درباره ما  تماس با ما

آیلتس; تافل; ترجمه | IELTS; TOEFL; Translation

آموزش زبان انگلیسی از پایه تا IELTS و TOEFL

آشتی سیستم آموزشی کشور با زبان

خوشبختانه در سالهای اخیر شاهد هستیم که متولیان امر آموزش در کشورمان پس از سالها بی مهری به مساله زبان و زبان آموزی ، سرانجام درهای آشتی را رو به آن باز کرده اند. پی بردن به اهمیت تسلط جامعه علمی کشور به زبان علم، ضرورت محدود نکردن ذهن پویا و خلاق جوان ایرانی به دانش داخلی ، به روز نبودن و کیفیت پایین بسیاری از ترجمه های صورت گرفته از منابع خارجی و احساس نیاز شدید به  عرضه داشتن پیشرفتها و دستاوردهای کشورمان به جامعه جهانی به شکلی صحیح و درخور شان ایرانی ، تنها گوشه ای از عواملی هستند که مسئولین آموزش کشور را بر آن داشته که بیش از پیش به نقش کلیدی تسلط بر زبان های خارجی تاکید کنند.

نمود خارجی چنین تغییر نگرشهایی به زبان را میتوان حضور سوالات آن در آزمونهای تحصیلات عالی از جمله آزمونهای ورودی مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) ،صفهای طولانی شرکت کنندگان در آزمونهای بین المللی و ملی زبان انگلیسی نظیر TOEFL,IELTS,GRE,MSRT,TOLIMO و وجود درس زبان در تقریبا تمامی آزمونهای استخدامی کشور و اهمیت آن در مصاحبه های شغلی (از منشی گری تا بالاترین رتبه های اداری) و بسیاری موارد دیگر شاهد بود.

زبان برای زندگی بهتر

ممکن است در ابتدا این جمله برای شما تنها یک شعار به نظر بیاید اما اندکی تامل و تفکر در روشهای پرکردن اوقات روزانه خودمان و فرزندانمان کافی است تا به این مسئله اعتراف کنیم که نمیتوانیم ساعات غیر کاریمان را جز با دیدن فیلم و سریالهای غالبا کم محتوی و با مضمونهای کلیشه ای و طنزهای بسیار سبک پرکنیم.

اما اگر شما جزء آن دسته از افراد جامعه باشید که ارزش زمان خود را بیشتر از اکثریت اعضای جامعه میدانند، ممکن است روی به خواندن مجلات علمی منتشر شده در کشور بیاورید تا دانش خود را به روز نگه دارید و دقایقی چند نیز به سرانه حقیر مطالعه در کشورمان بیافزایید، یقینا این موضوع را احساس کرده اید که به سختی میتوانید مطالب مورد علاقه تان را در میان صفحات کوچک و تزیین شده با آگهی های رنگارنگ و زیبا پیدا کنید. اگرهم خو ش شانس باشید و سردبیر مجله مورد نظر علایق یکسانی با شما داشته باشد ممکن است از کیفیت پایین ترجمه های صورت گرفته احساس سرخوردگی کنید.

شاید هم اصلا علاقه ای به مطالعه نداشته باشید و بخواهید چند صباح دنیا را بر لب جویی بنشینید و گذر عمر ببینید. و ممکن است علاقمند باشید این جوی زیبا در سرزمینی دگر و آب و هوایی و مردمانی دگر قرار داشته باشد و شاید نخواهید برای رفع کوچکترین و شخصیترین نیازهای خود از ایما و اشاره استفاده کنید و یا در بهترین حالت مترجمتان را صدا بزنید تا به جای شما و برای شما صحبت کنند. گفتگو با مردم آن سرزمین به زبان خودشان لذت سفر را دوصدچندان میکند.

زبان آموزی در کلاسهای عمومی

احتمالا شما که در حال خواندن این سطرها هستید با نحوه برگزاری کلاسها در موسسات آموزش زبان آشنا هستید و شاید تجربه حضور در چنین کلاسهایی را هم داشته اید. کلاسهایی که جمعیتشان غالبا به 15 نفر یا بیشتر میرسد و برای به پایان رساندن یک دوره آموزشی کامل (به عنوان مثال تمام کتابهای Interchange و یا Top Notchو ...) باید حدود 12 ترم در کلاسها حضور داشته باشید. طولانی بودن فرایند زبان آموزی در این کلاسها یک مزیت به شمار میاید اما گاها به دلیل مشکلات و مشغله هایی که در طی مدت طولانی برای فرد زبان آموز پیش میاید ،دوره ها نیمه کاره رها میشوند و در بعضی مواقع نیز به خاطر به حد نصاب نرسیدن تعداد افراد یک کلاس خاص،موسسات از برگزاری ترمهای بعد خوددداری میکنند(شاید شما هم در قفسه کتابهایتان کتاب Interchange  زرد رنگ و یا کتاب معروف 504 واژه - که جز صفحه اول و دوم آن صفحات دیگر از روز اول هم نوتر هستند-  را داشته باشید!)

و مهمتر از آن نبودن یک سیستم ارزشیابی دارای اهداف کوتاه مدت و بلند مدت در موسسات زبان است.غالب موسسات موجود در کشور به برگزاری یک امتحان پایان ترم و بعضا یک امتحان دیگر به عنوان میان ترم بسنده میکنند و زبان آموزان کمتر از مشکلات خود در امتحان آگاه میشوند. به عبارت دیگر امتحان تنها ابزار سنجش دانش محسوب میشود و نه وسیله ای برای شناخت و رفع نقاط ضعف زبان آموزان.

مسیر ما از پایه تا IELTS


چرا کتابهای American English File ؟


 کتاب American English File توانسته با بهره گیری از موضوعات به روز  و متون ارتباط محور، دانشجویان را به سوی برقراری ارتباطات موثر و خلاق به زبان انگلیسی سوق داده و با تمرکز ویژه ای که بر مهارتهای چهارگانه از طریق منابع گوناگون و متنوع خود دارد ، دانش عمومی و محاوره ای زبان انگلیسی را همزمان افزایش دهد .

این کتاب با تمرکز ویژه بر تلفظ صحیح که متاسفانه در سیستم آموزش زبان انگلیسی در ایران مغفول مانده، سعی در بهبود و زیبایی تلفظ دانشجویان با لهجه آمریکایی دارد .

نکته ای که در بسیاری از کتابهای آموزش زبان انگلیسی مغفول مانده، عدم جذابیت متنهای آن حتی برای افراد انگلیسی زبان است. نکته اینجاست که اگر کتابی برای متکلمین زبان مادری خود جذاب نباشد چگونه می تواند برای زبان آموزان دیگر کشورها جذاب باشد؟! ویژگی اصلی این کتاب این است که متنهای آن هم برای انگلیسی زبانان و هم غیر انگلیسی زبانان جذاب بوده و این واقعیت در نظرسنجی های مختلف موسسات آموزش زبان انگلیسی بین المللی به اثبات رسیده است .

از خصوصیات دیگر این کتاب می توان بر تاکیدش بر مباحثی نام برد که به طور روزمره برای تمامی اقشار جامعه اتفاق می افتد و میل دانشجویان برای برقراری ارتباطات بیشتر به زبان دوم را ترغیب می کند .

چرا شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی زبانمند؟

گواهی شرکت استاد دوره ها در دوره تربیت مدرس کتابهای American English File از طرف انتشارات دانشگاه Oxford انگلستان
گواهی شرکت در دوره تربیت مدرس کتب American English File

دوره های زبانمند از ویژگی های منحصر به فرد زیر برخوردارند:

تدریس توسط استاد دانشگاه (رتبه برتر کنکور دکتری) با بیش از 12 سال سابقه تدریس موفق در دانشگاه های دولتی (دانشگاه اصفهان و دانشگاه کاشان) و موسسات آموزش زبان انگلیسی (دانش پژوهان، نوین صدرا-کاویان عمادی-، کیش و...)
برخورداری از محاسنی نظیر جمعیت کم کلاس ها(حداکثر 5 نفر)، محیط عاری از استرس، نظم برگزاری کلاسها، اختصاص زمان بسیار بیشتر به هر یک از زبان آموزان،رسیدن به نتیجه مطلوب در مدتی کوتاه
برگزاری 15 آزمون منظم برای هر کتاب (یک آزمون بعد از پایان هر درس+ یک آزمون از نیمه اول کتاب+ یک آزمون از نیمه دوم کتاب+ آزمون پایانی) به همراه تحلیل و بررسی مشکلات تک تک زبان آموزان بعد از هر آزمون
بر خلاف روال متداول در تقریبا همه موسسات کشور، برای ما آزمون تنها ابزاری برای مشخص شدن صلاحیت یک زبان آموز برای رفتن به کتاب بالاتر به شمار نمی‌رود.بلکه هر آزمون نمایشگر میزان پیشرفت هر زبان آموز و چراغ خطری برای استاد به منظور رفع نقاط ضعف گذشته زبان آموزان قبل از ارائه درس جدید به حساب می‌آید.
برگزار شدن کلاسها در محیطی رسمی و تحت نظارت سازمان آموزش و پرورش (موسسه زبانهای خارجی فردای بهتر واقع در خیابان هزارجریب)
اعطای مدرک پایان دوره معتبر از سوی موسسه: مورد تایید سازمان آموزش و پرورش و قابل ارائه در نهادهای دولتی و غیر دولتی
موفقیت های افتخارآفرین فارغ التحصیلان این دوره ها از جمله موفقیت در آزمون TOEFL و IELTS، کسب نمرات بالا در جلسات مصاحبه آزمون ورودی دوره دکتری، موفقیت در آزمونهای جذب مدرس زبان انگلیسی و موفقیت در مصاحبه های دریافت اقامت و بورسیه تحصیلی
پرداخت شهریه به صورت اقساط

زبان آموزان زبانمند با شرکت در کلاسی با جمعیتی حداقل یک سوم کلاسهای عادی، شهریه ای معادل دو برابر آن کلاسها پرداخت می نمایند و در نهایت با توجه به اتمام کل دوره در زمانی بسیار کوتاه تر و کیفیتی به مراتب بالاتر، هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ زمان برنده هستند.

اطلاعات بیشتر

ثبت نام

ویژگی های دوره های آموزشی زبانمند


مسیر ما از پایه تا IELTS


توضیح نمودار:
در نمودار بالا کتابهای American English File به استناد سطح بندی مشخص شده بر روی پشت جلد هر کتاب (منطبق با استانداردهای CEFR) از نظر محتوی و سطح مطالب ارائه شده با نمرات آزمون IELTS ترازگذاری شده اند. به عبارت دیگر این نمودار نشان میدهد که هر زبان آموز با به اتمام رساندن هر جلد از این سری کتابها میتواند انتظار چه نمره ای در آزمون IELTS داشته باشد. برای مثال کسانی که کتاب American English File 2  را با موفقیت به اتمام رسانده اند میتوانند در آزمون IELTS نمره 5 را کسب نمایند.

کل دوره چه مدت طول میکشد؟
دوره ها به صورت 140 جلسه 90 دقیقه ای تنظیم شده اند که زمان اتمام دوره ها بسته به تعداد جلساتی که در هفته برگزار میشوند متغیر است. به عنوان مثال اگر گروهی 3 جلسه در هفته کلاس داشته باشند، کل دوره آنها حدودا یک سال طول خواهد کشید و اگر کلاسها به صورت 2 جلسه در هفته تشکیل شود کل دوره حدود 18 ماه به اتمام خواهد رسید.

آیا همه زبان آموزان با سطح های مختلف باید در 140جلسه کلاس شرکت کنند؟
خیر. قبل از شروع دوره کلیه علاقمندان در یک آزمون تعیین سطح (کتبی+شفاهی) شرکت میکنند و بسته به سطح آنها تعداد جلسات کاهش میابد.

چه کتابهایی تدریس میشوند؟
کتابهای American English File جلدهای 1 ،2 و 3 به همراه مطالب آموزشی تکمیلی در این دوره ها تدریس میشوند. در این کتابها هر چهار مهارت زبان انگلیسی (Reading,Writing,Speaking,Listening) تا سطح پیشرفته پوشش داده میشود.

چند نفر در هر کلاس هستند؟
جمعیت کلاسها یک تا حداکثر 5 نفر متغیر است.

کلاسها کجا برگزار میشوند؟
کلاسهای ما در اصفهان در موسسه زبان فردای بهتر به نشانی:
خیابان هزارجریب ، خیابان شهید خسروپور ، فرعی یک ، پلاک بیست و دو، موسسه زبانهای خارجی فردای بهتر( استاد دلفروز) برگزار میشوند.

کلاسها از چه تاریخی شروع میشوند؟
با توجه به اولویت زمانی افراد ثبت نام  کننده و برنامه زمانی استاد دوره، حداکثر یک هفته پس از تشکیل شدن گروه ها کلاسها شروع میشوند.بدیهی است اگر فردی مایل به شرکت در کلاس تک نفره باشد بلافاصله پس از انجام هماهنگی در مورد ساعات جلسات کلاسهای وی آغاز میشوند.

آیا با گذراندن این دوره برای امتحان TOEFL  یا IELTS  آماده میشوم؟
بله. مطالبی که در طی هفت ترم آموزشی زبانمند تدریس میشوند دانش زبانی و معلومات اساسی و ضروری هستند که یک فرد برای موفقیت در آزمونهای زبان باید به آنها مسلط باشد.

فرق این دوره با دوره های  TOEFL  و IELTS  چیست؟
واقعیت این است که اگر فردی بخواهد سطح زبان خود را از پایه به سطح TOEFL  وIELTS  و یا هر آزمون زبان پیشرفته دیگری برساند باید مطالب را از پایه و مرحله به مرحله فرا بگیرد. زبان آموزان ما با گذراندن دوره های اساسی سطح دانش خود را به تدریج و گام به گام به سطح مورد نیاز برای موفقیت در این آزمونها ارتقا میدهند و نهایتا با شرکت در دوره تکملیلی TOEFL  وIELTS  با اطمینان خاطر در این آزمونها شرکت میکنند.

منظور از دوره تکمیلی چیست؟
دوره تکمیلی دوره ای است که زبان آموزان پس اتمام موفقیت آمیز کتابهای American English File در آن شرکت میکنند و طی آن به تکنیک ها و روشهای پاسخگویی به سوالات TOEFL  وIELTS  مسلط میشوند. این دوره در حقیقت همانند تمرینی است برای شرکت در یک مسابقه.

دوره تکمیلی چقدر طول میکشد؟
این دوره برای افرادی که از ابتدای راه با زبانمند بوده اند حداکثر 25 جلسه طول خواهد کشید.

آیا شرکت در دوره تکمیلی برای همه زبان آموزان ضروری است؟
خیر. این دوره تنها برای افرادی لازم است که به مدرک بین المللی TOEFL  و یاIELTS  نیاز دارند و میخواهند در آزمون آن شرکت کنند.

هدف نهایی من گرفتن مدرک TOEFL  یا  IELTS است، بهتر نیست از همان ابتدا در کلاسهای ویژه آنها شرکت کنم؟
خیــر! اگر پس از شرکت در آزمون تعیین سطح مشخص شد که زبان آموزی در سطح یک قرار دارد شرکت مستقیم در کلاسهای TOEFL  و
یا IELTS یک اشتباه محض است که متاسفانه افراد زیادی نا آگاهانه به دام آن می افتند. شرکت کردن در کلاسهای TOEFL  و یا IELTS بدون گذراندن موفقیت آمیز دوره های پایه ای زبان انگلیسی درست مانند نشستن در کلاسهای دکتری بدون داشتن حتی دیپلم است!

شهریه دوره ها


شهریه 
دوره ها به چه صورت است؟
کل دوره به 7 ترم آموزشی تقسیم میگردد. هر ترم شامل 20 جلسه میشود و شهریه هر ترم بر اساس تعداد افراد شرکت کننده در کلاس در سال 1397 به صورت زیر میباشد:

 تعداد اعضای کلاس
 شهریه هر ترم برای هر نفر (تومان)
 4 395,000
 3 480,000
 2 640,000
 1 1,300,000

چرا هزینه کلاسها از کلاسهای عمومی موسسات بالاتر است؟
اگر کیفیت تدریس مدرسین موسسات مختلف را با کیفیت مدرس ما یکسان فرض کنیم، یک محاسبه کوچک کیفی و یک محاسبه کمی کافی است تا به صحت صورت این مسئله عمیقتر فکر کنیم:

*محاسبه کیفی
تعداد افراد حاضر در کلاسهای عمومی = 15 تا 30 نفر
مدت زمان هر جلسه = 90 دقیقه
سرانه زمان اختصاص یافته از کلاس و مدرس برای هر زبان آموز= 3 تا 6 دقیقه

یعنی در هر جلسه 90 دقیقه ای در کلاسهای عمومی نهایتا
یک زبان آموزی میتواند 6 دقیقه از وقت کلاس را به خود اختصاص دهد. در حالیکه در کلاسهای 1 تا 5 نفره زبانمند، استاد میتواند برای هر نفر بین 90 تا 18 دقیقه در هر جلسه وقت بگذارد.

 **محاسبه کمی
تعداد ترمهای موسسات برای به پایان رساندن یک دوره مانند Interchange  یا Top Notch = 12 ترم
مدت زمان هر ترم = 2 تا 3 ماه
مدت زمان کل دوره = 24 تا 36 ماه ( با فرض تشکیل شدن منظم کلاسها)
هزینه هر ترم = 150 تا 200 هزار تومان
هزینه کل ترم ها = 1,800,000 تا 2,400,000 (با فرض ثابت ماندن نرخ شهریه ها در طی 3 سال!)

 پس اگر کسی بخواهد زبان خود را از پایه به سطح پیشرفته برساند لازم است بین 24 تا 36 ماه در کلاسهای عمومی با کیفیتی که به آن اشاره شد شرکت کند. و واضح است که کل مدت زمانی که موسسات در طول 12 ترم به یک زبان آموز اختصاص میدهند بین 15 تا 30 ساعت متغیر است. که این زمان در دوره های ما بین 47 تا 188 ساعت برای هر زبان آموز میباشد. البته این مساله را هم باید مدنظر قرار داد که گاهی اوقات به خاطر به حد نصاب نرسیدن جمعیت زبان آموزن یک کلاس در موسسات، آن دوره نیمه کاره رها میشود و زبان آموزان به موسسات دیگر روی میاورند.

زبان آموزان زبانمند با شرکت در کلاسی با جمعیتی حداقل یک سوم کلاسهای عادی، شهریه ای معادل دو برابر آن کلاسها پرداخت می نمایند و در نهایت با توجه به اتمام کل دوره در زمانی بسیار کوتاه تر و کیفیتی به مراتب بالاتر، هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ زمان برنده هستند.
 
نحوه پرداخت شهریه چگونه است؟
شهریه ها به صورت هر بیست جلسه و قبل از شروع هر دوره قابل پرداخت هستند.

ثبت نام


زبانمند دات آی آر
دیدگاه() 
1398/05/27 08:05 ق.ظ
سلام خیلی خوب بود باتشکر تی ال پی اس
samaneh
1397/05/23 11:04 ق.ظ
با سلام.من یکی از زبان آموزان آقای دکتر هستم.تجربه کلاس های عمومی آموزشگاه های بنام اصفهان رو هم داشتم ولی تسلط استاد به تدریس، تعداد کم زبان آموزان در هر کلاس اونقدر در سرعت وکیفیت یادگیری تاثیرگذار هست که بنظرم برای افرادی مثل من که زمان و کیفیت بسیار مهمه شرکت در کلاس های ایشون بهترین گزینه است.
عاطفه تقی زاده
1394/10/18 07:47 ب.ظ
با سلام من دركلاس خصوصی این موسسه شركت كرده ام و كتاب اول رو به اتمام رساندم و كاملا از سطح كلاس و تدریس استاد رضایت كامل داشتم واقعا كلاس عالی میباشد و هركس تصمیم بر یادگیری زبان دارد به نظر من كلاس مناسبی است باتشكر از زحمات استاد محترم و اموزشگاه فردای بهتر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
RSSتبلیغات

تبدیل انواع کتاب برای کتابخوان کیندل، نوک، سونی ریدر، کوبو و آی‌پد

کیندل شاپ


ترجمه رسمی اسناد و مدارک در اصفهان

دارالترجمه رسمی دکتر دلفروز

مرکز دانلود فیلم،دوره و پکیج های آموزشی فارسی

علم آوری

آموزش غیرحضوری خواندن و ترجمه متون انگلیسی

تکست داک: دکتر متن
کلیه حقوق برای سایت زبانمند دات آی آر محفوظ است.

Copyright (©) Zabanmand.ir 2003-2018. All rights reserved

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات